Belediyeler, halkın yerel nitelikli ortak ihtiyaçlarını karşılayan kamu yönetimi birimleridir. Tarihi gelişimi yaklaşık 3000 yılı bulan belediyelerin her geçen gün önemi artmaktadır.

Alayköy Belediyesi kuruluşundan bu yana 29 yılı aşkın bir süredir hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Belediyemiz, misyon olarak halkımıza en iyi hizmeti sunabilmeyi ve halkımızın yaşam kalitesini artırmayı hedeflemiştir.

Belediyecilik, bilhassa KKTC gibi kaynakların kısıtlı olduğu bir ülkede, yapılabilecek en sıkıntılı işlerdendir. Bu işi yapabilmek için ya olduğu kadar diyebilecek bir yapıda olmanız, ya da bu işe 24 saatinizi, gönlünüzü ve inancınızı koymanız gerekir. Tabi bu inancı koymakta her zaman halkınızın tam memnuniyetini garanti etmez. Siz elinizden geleni yaptığınıza inanırsınız ancak sokaktaki insanlarımızın memnuniyet düzeyi istenilen seviyeye çıkmayabilir. Halkın belediyenin işlerinin takipçisi olması gerekmektedir. Bu şeffaf belediyeciliğin gereğidir. He

rkes bu konuda üzerine düşeni yapmaktan kaçınmamalıdır.

Yaptığım icraatlarda belde halkının görüş ve onayını alarak mümkün olduğu kadar birlik ve beraberlik içinde halka hizmet etmeye çalışmaktayım. Halkımızında, Bele

 

diyemize sahip çıkmasıyla her gün biraz daha güçlenen belediyemiz, bu gücünü yine halka hizmet olarak kullanacaktır.

 

Alayköy Belediye Başkanı olarak, göreve geldiğim tarihten bu güne kadar hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten taviz vermeden parti rozetimi çıkarıp yerine hizmet rozetini takarak istisnasız hiçbir ayrım yapmadan herkese ve herkesime eşit mesafede olmaya özen göstererek beldemize yatırım ve hizmet sunmaya çalışmaktayım. Saygılarımla.

Hulusi MANİSOY

Alayköy Belediye Başkanı