Alayköy’de 260 tonluk su depolarının kapasitesi 560 tona çıkarılmış ve bunun neticesinde Alayköy halkının su sıkıntısı çekmesi önlenmiştir.Köy içerisinde etrafı açık bir şekilde bulunan ana toplayıcı deponun etrafı tellenerek dış faktörlere karşı korunması sağlanmıştır.Suyun mikrobiyolojik olarak kontrol altına alınabilmesi için tam otomatik klorlama makinesi takılmıştır.

Yılmazköy’de atıl durumda olan su deposunun bakımı yapılarak tam otomatik klorlama makinesi takılmıştır.Faaliyete geçmesi sağlanmıştır.Yılmazköy’deki su hattının ana boru yerine su deposundan beslenmesi sağlanmıştır.Böylelikle suyun mikrobiyolojik olarak kontrol altına alınması sağlanmıştır.

Gürpınar’da bulunan ve oradaki askeri birliğin kullandığı iki adet su deposuna da  tam otomatik klorlama makinesi takılmıştır.

Yılmazköy Organize Hayvancılık Bölgesinde bulunan su deposunun bakım ve onarımı yapılarak faaliyete geçirilmesi sağlanmıştır.

Belediyemizin Su dairesi ile yapmış olduğu iş birliği çerçevesinde Alayköy Organize Sanayi Bölgesi ile Lefkoşa – Güzelyurt anayolu üzerinde bulunan tüm iş yerlerini besleyebilecek 500 tonluk su deposu ile yeni su şebekesi hattı döşenmiştir.

Leave a Reply